Vo farbe

Začiatkom marca tohto roku som si spravil radosť a vytvoril fotoknihu Black & White, ktorá mapuje to najlepšie z mojej čierno-bielej tvorby. Písal som o tom tu: https://jaroslavmoravcik.com/black-white/. Pár dni po doručení fotoknihy začali prípravy na tvorbe jej farebnej verzie. Opäť nasledovali desiatky hodín pred monitorom strávených prehľadávaním archívu obsahujúceho niekoľko desiatok tisíc záberov a vytvorením najprv širšieho a neskôr finálneho výberu. Značný čas tiež zabralo hľadanie najvhodnejšej kombinácie dvojice fotografií a tvorba grafického návrhu knihy. Nakoniec po dvoch mesiacoch uzrela svetlo sveta fotokniha s názvom Vo farbe, ktorá zobrazuje prierez mojej tvorby od jej počiatkov datujúcich sa okolo roku 2010 až po koniec roka 2020. Kniha obsahuje 76 farebných  fotografií zoradených tak, aby vytvárali čo možno najkompaktnejší celok, ale zároveň ukázali rozmanitosť mojej doterajšej tvorby. Časť z prezentovaných záberov bola v priebehu rokov vystavovaná na domácich a zahraničných fotosalónoch, časť bola publikovaná až teraz.

Fotokniha Vo farbe, spolu s predchádzajúcou Black & White, predstavujú viac ako 10 rokov tvrdej práce, tisíce hodín strávených v spoločnosti fotoaparátov Canon, Leica či aktuálne Pentax a ďalšie nespočetné množstvo hodín strávených pred monitorom počítača pri následnej editácii fotografií. Fotoknihu Jaroslav Moravčík – Vo Farbe si môžete pozrieť v online forme na mojej facebookovej stránke alebo na Google photos.

Dúfam, že sa vám kniha a v nej uvedený výber z mojej tvorby bude páčiť.  Na záver ešte prezradím, že v súčasnosti  mám rozrobených niekoľko fotoprojektov, ktoré po ich dokončení plánujem odprezentovať minimálne takouto formou. V každom prípade vám želám príjemný vizuálny zážitok pri pozeraní fotoknihy Vo farbe.

You might be interested in …

EFIAP

Read More
Fotograf Jaroslav Moravčík na fotosalon Strom 2019 v Ružomberku

Strom

Read More

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *