1, 2, 3? 4!

Fado 2022

Keď včera zverejnili výsledky z posledného minuloročného fotosalónu, na ktorom som sa zúčastnil, nechcel som veriť vlastným očiam. Nie jednu, nie dve, nie tri ale rovno štyri ceny si odniesli moje fotografie z portugalského salónu Fado 2022. Také niečo sa mi veru ešte nepodarilo (a ktovie, či ešte podarí).

V kategórii “Nature” získala bronzovú medailu fotografia “Model fox in High Tatras“. V kategórii “Portrait” zabodovala snímka “Dominika“, ktorá si z Lisabonu odnáša rovnako bronzovú medailu. Kategória “Open color” priniesla čestné uznanie pre záber “Good morning Ružomberok” (vďaka ti Mondi). Najväčší úspech ale zožala fotografia s názvom “Pray“, ktorá v kategórii “Open monochrome” získala Zlatú medailu salónu Fado. Ocenené fotografie síce patria k tým starším z mojej tvorby, nasucho však nezostala ani novšia tvorba – odbornou porotou salónu bolo akceptovaných ďalších 5 mojich záberov, ktoré splnili prísne kritéria.

Tu ma napadá myšlienka, že takýto úspech by už hádam aj stál za osobné prevzatie cien v Lisabone. Otázkou len je, či sa tu nájde štedrý sponzor, resp. nadšený milovník umenia…. :))) V každom prípade takýto začiatok roka veru poteší a povzbudí do ďalšej tvorby.

Ocenené fotografie na portugalskom fotosalóne Fado 2022

You might be interested in …

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *