O mne

Profesionálny fotograf Jaroslav Moravčík
Autoportrét

Narodil som sa v roku 1982 v Ružomberku, kde žijem a pracujem. Vyštudoval som marketingový manažment na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a s marketingom sa v rôznych formách stretávam v celom svojom pracovnom živote prakticky dodnes.

K fotografii som sa dostal okolo roku 2009 a odvtedy ma každým rokom pohlcuje viac a viac. Mimo komerčného fotenia často fotím prírodu a krásy regiónu, v ktorom žijem. Je pre mňa absolútny relax, keď môžem vypadnúť z mesta, vyvetrať si hlavu a robiť to, čo ma skutočne baví. Navyše Liptov je kraj, ktorý ponúka neskutočné prírodné scenérie na relatívne malom kúsku územia. Fotografiu však beriem aj ako možnosť sebavyjadrenia a realizácie sa prostredníctvom experimentov (či už v provizórnom mini-ateliéri alebo v exteriéri) a rôznych fotoprojektov, na ktorých priebežne pracujem.

Svoju tvorbu si nenechávam len pre seba, ale pravidelne sa zúčastňujem mnohých fotografických súťaží doma a aj v zahraničí s menšími alebo väčšími úspechmi. Som členom Fotoklubu RK 1924 a od roku 2017 aj Slovenskej federácie fotografov. V roku 2019 mi bol na základe úspechov na národných a medzinárodných fotosalónoch udelený medzinárodnou fotografickou organizáciou titul AFIAP (Artist of the International Federation of Photographic Art).

V roku 2021 som výber z mojich fotografií zhrnul do fotoknihy Black & White, ktorá mapuje moju čierno-bielu tvorbu od jej počiatkov až po rok 2020. O pár mesiacov neskôr sa zrodila jej farebná verzia, ktorá dostala meno Vo farbe.

Ďalšou mojou “hračkou” popri klasickej zrkadlovke sa stala aj akčná kamera GoPro Max, s ktorou som pár rokov zhotovoval virtuálne prehliadky (360-stupňovej fotky) alebo krátke sprievodcovské videá z turistických či cyklistických tripov.

Viac mojej tvorby nájdete na facebook profile Jaroslav Moravčík, Pro-Mo

Okrem fotografie a marketingu sú ďalšími mojimi vášňami cestovanie a turistika. Od roku 2022 som členom Klubu slovenských turistov Ružomberok.


Backstage zábery z fotení


To najlepšie z fototvorby v roku 2021

To najlepšie z fototvorby v roku 2020

To najlepšie z fototvorby v roku 2019

To najlepšie z fototvorby v roku 2018

To najlepšie z fototvorby v roku 2017