Zlatá medaila z Grécka

Greek photo

Je tomu už rok, čo som naposledy písal o mojej účasti na fotografických salónoch. Pravdupovediac, moc som sa za posledný rok nemal čas venovať posielaniu fotografií na medzinárodné fotografické súťaže. Začiatkom roka som však pár mojich záberov poslal do sveta a výsledky, ktoré prišli dnes, ma potešili. 🙂 Na fotosalóne GREEK PHOTOGRAPHIC CIRCUIT 2022, ktorý je zložený zo 4 samostatných salónov na gréckych ostrovoch Kréta, Santorini, Mykonos a Rhodos, sa podarilo uspieť viacerým mojím fotografiám. Na Santorini bodovala fotografia s názvom Dancing house in Prague, ktorá získala čestné uznanie od organizácie GPU (Global photographic union).

Čestné uznanie od GPU pre fotografiu Dancing house in Prague
Čestné uznanie od GPU pre fotografiu Dancing house in Prague

Ešte väčší úspech zožala fotografia s názvom The Shambles in York, ktorá na ostrove Rhodos získala v kategórii Travel ZLATÚ MEDAILU od Photographic Society of America (PSA). Je to zatiaľ najvýznamnejšie ocenenie, aké sa mi podarilo získať.

PSA Gold Medal pre fotografiu The Shambles in York
Fotografia The Shambles in York
Fotografia The Shambles in York

Okrem ocenených fotografií porota na jednotlivých salónoch celkovo akceptovala ďalších mojich 9 fotografií, ktoré splnili prísne kritéria. Z tohto pohľadu bol najúspešnejší záber s názvom Pray, ktorý síce nezískal žiadnu cenu, ale bol akceptovaný všetkými porotami na 4 súťažných salónoch (Kréta, Santorini, Mykonos a Rhodos).

Fotografia Pray sa páčila na všetkých 4 ostrovoch

Môj “návrat” na medzinárodné súťaže môžem teda hodnotiť zatiaľ ako veľmi úspešný. Zlatú medailu z Grécka beriem ako jedno z najvýznamnejších ocenení mojej doterajšej tvorby. Teraz mi zostáva už len čakať na zásielku so zlatom z Grécka. 🙂

You might be interested in …

Ocenená fotografia z fotosalónu Moments v Albánsku s názvom Firefighter vznikla pri požiari hotela Junior v stredisku Jasná v roku 2015.

Moments

Read More

3 komentáre

  1. Gratulujem Jarko. Je to veľký úspech.
    Neskutočné fotografie, nech to vidí veľa ľudí vo svete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *