Turiec

Gaderská dolina, Veľká Fatra

Vitajte na podstránke venovanej regiónu Turiec, na ktorej môžete objaviť krásy a zaujímavosti tohto malebného kúta Slovenska. V albume nájdete fotografie z rôznych častí Turca, vrátane Múzea slovenskej dediny, kde sa ukrýva kultúrne dedičstvo našej krajiny. Okrem toho tu nájdete zábery z mesta Martina, ktoré je dôležitým kultúrnym a hospodárskym centrom regiónu.

Medzi ďalšie atrakcie, ktoré zachytávam vo svojich fotografiách, patrí úchvatná Gaderská a Blatnická dolina vo Veľkej Fatre, hrady Blatnica a Zniev či turistické ciele v Malej Fatre, kde spolu okrem iného navštívime aj Chatu pod Chlebom a Chatu pod Kľačianskou Magurou. Objavíte tiež výhľady z Katovej a Ondrašovskej skaly a spoznáte Teplické serpentíny.

Pripúšťam, že krása Turca je taká rozmanitá a fascinujúca, že je ťažké ju vystihnúť len v niekoľkých záberoch. Preto sa teším, že vám môžem priniesť aspoň malú ukážku tohto úžasného regiónu. Dúfam, že sa vám moje fotografie páčia a že vás inšpirujú k objavovaniu krás Turca. Pokiaľ by ste chceli objaviť viac krás z regiónov Slovenska, neváhajte navštíviť ďalšie podstránky na mojom webe. Čakajú na Vás fotografie z regiónov Orava, Liptov, Vysoké Tatry a omnoho viac.

You might be interested in …