X
Profesionálny fotograf Jaroslav Moravčík

Autoportrét

Narodil som sa v roku 1982 v Ružomberku, kde žijem a pracujem. Vyštudoval som marketingový manažment na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. K fotografii som sa dostal okolo roku 2010 a odvtedy ma každým rokom pohlcuje viac a viac.

Mimo komerčného fotenia často fotím prírodu. Je pre mňa absolútny relax, keď možem vypadnúť z mesta, vyvetrať si hlavu a robiť, čo ma skutočne baví. Navyše Liptov je kraj, ktorý ponúka neskutočné prírodné scenérie na relatívne malom kúsku územia. Fotografiu však beriem aj ako možnosť sebavyjadrenia a realizácie sa prostredníctvom experimentov, či už v provizórnom mini-ateliéri alebo v exteriéri.

Svoju tvorbu si nenechávam len pre seba, ale pravidelne sa zúčastňujem mnohých fotografických súťaží doma a aj v zahraničí s menšími alebo väčšími úspechmi. Som členom Fotoklubu RK 1924 a Slovenskej federácie fotografov. V roku 2019 mi bol na základe úspechov na národných a medzinárodných fotosalónoch udelený medzinárodnou fotografickou organizáciou titul AFIAP (Artist of the International Federation of Photographic Art).

Viac mojej tvorby nájdete na facebook profile Jaroslav Moravcik, Pro-Mo photography.

Poskytujem profesionálne fotografické a sprievodcovské služby